top of page
Vyhledat

Liberecký kraj vyhlásil Výrobek roku 2017

Aktualizováno: 16. 1. 2018

Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje se stal Kitl Syrob Malinový s dužninou. Svou jedinečnou ovocnou vůní a typickou chutí domácí malinové šťávy se prosadil mezi dalšími 78 potravinami od výrobců z Libereckého kraje.


O nejlepší potravinářský výrobek Libereckého kraje se soutěžilo v devíti kategoriích, kde byly zastoupeny produkty z masné, mléčné, pekařské a cukrářské výroby, alkoholické i nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina a ostatní. Novinkou od minulého roku byla i kategorie biopotraviny, která reaguje na stále sílící požadavky na kvalitu potravin a zároveň ohleduplnost k životnímu prostředí při jejich produkci.


Výherci získají možnost používat titul Výrobek roku a logo Libereckého kraje. Kromě křišťálových pamětních plaket čekají na výherce i finanční dary v celkové výši 300.000 Kč.


“Cílem je podpořit lokální zemědělské a potravinářské producenty a obyvatele Libereckého kraje upozornit na kvalitní potraviny z místních zdrojů, ”

uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje, jehož rezort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova celou soutěž připravuje.


Mezi další oceněné výrobky patří med z rodinného včelařství Václava Dobrovolného, pivo Albrecht 13° z frýdlantského pivovaru, krůtí hamburger firmy Prominent vyráběný z vlastního chovu krůt v Brništi, smetanový zákys ze soukromé farmy s malou mlékárnou v Jeřmanicích u Liberce, žitný chléb z Jizerských pekáren, medovník z Cukrářství a pekařství Růžodol v Liberci, broskvový džem s mátou z malé turnovské manufaktury Marmelády z Ráje a Kitl Smrkáček BIO.


Ocenění „Výrobek Libereckého kraje“ předá výhercům hejtman Libereckého kraje v rámci krajských dožínkových slavností, které proběhnou 16. září 2017 na Sychrově.


#VyrobekRokuLK #jidlozblizka


20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page